Статті на цікаві теми

Догляд за шкірою рук. Розберемось?

Догляд за шкірою рук. Розберемось?

Багато часу ми витрачаємо на підбір догляду для обличчя, тому що хочемо зберегти молодість, та красу шкіри. При цьому часто нехтуємо якісним доглядом за руками, вважаючи, що одного лише манікюру для охайного вигляду цілком достатньо. Але шкіра рук, через вплив зовнішніх факторів має схильність до передчасного старіння, тому потребує особливої уваги.
Сподіваюсь ця стаття зможе підкреслити важливість догляду і допоможе сформувати звички, які збережуть молодість та красу ваших ручок.
руки естетика

Як старіє шкіра рук?

Передчасне старіння шкіри рук трапляється тому, що вона зовсім тоненька. В неї майже відсутній шар підшкірної клітковини, який виробляв би достатній шар жирової плівки, що захищає шкіру від численних руйнівних зовнішніх факторів. До того ж, така плівка запобігає втраті вологи, що стає природним захистом від появи зморшок, руйнівного впливу зовнішніх факторів і оберігає її від втрати вологи.


Далі, років до 25-27, відбувається запуск процесів старіння, що заявляють про себе зморшками не тільки на обличчі, але і дрібною сіточкою на руках. Якраз в цей час в організмі починають сповільнюватися процеси відновлення, знижується синтез колагенових і еластинових волокон, що відповідають за пружність. Порушується також вироблення меланіну, через що починають з’являтися різні пігментні плями.


Якщо на обличчі ці процеси протікають досить повільно і послідовно, то епітелій рук стоншується і висихає набагато раніше, ніж в інших зонах. Як результат, ще в досить юному віці починає промальовуватися дрібна сіточка зморшок, пігментні плями, а іноді навіть завчасно починають промальовуватися венозні вузли.

Причини.

  • Використання побутової хімії без рукавичок.
Пральні порошки, отруйні очищувачі і миючі засоби роз’їдають шкіру і порушують в ній баланс вологи, що призводить до передчасного старіння рук через постійне знежирення її поверхні. Будь-яку домашню роботу необхідно виконувати тільки в гумових рукавичках. Вони відмінно захистять шкіру рук від впливу агресивного побутової хімії та агресивної води, яка роз’їдає епідерміс.

  • Погода.
По-перше, рукавички потрібно одягати, коли на вулиці ще біля нуля, тому що через мороз і вітер відбувається порушення циркуляції крові і її надходження до кінцівок, що призводить зниження тонусу, лущення, потріскувань і сухості. При виході на вулицю в холод, мороз чи вітер потрібно подбати про те, щоб захистити руки від негативного зовнішнього впливу. Шкіру рук попередньо рекомендується змастити живильним кремом, але робити це потрібно за 40 хвилин до виходу на вулицю. Прогулянка без рукавичок вкрай негативно позначиться на стані шкіри в несприятливу погоду. Також варто пам’ятати, що влітку на руки необхідно наносити сонцезахисний крем – це допоможе відстрочити появу пігментних плям і зберегти здоровою структуру шкіри. Сонце значно прискорює процеси старіння.

  • Часте миття рук.
Ця звичка сильно пересушує і зневоднює шкіру. Краще використовувати лосьйон для рук, який не тільки очищає, але і зволожує. Засіб для миття рук потрібно вибирати правильно. Краще, щоб у його складі були такі речовини, як: гліцерин, рослинні олії, алое, мед, масло ши (каріте). Мити руки теплою водою, тому що гаряча вода вимиває з шкіри залишки підшкірного жиру, а від холодної води руки стають червоними і грубішають. Після миття вологу шкіру потрібно ретельно промокнути махровим рушником.

  • Антисептики
Спирт позбавляє епідерміс захисної ліпідної плівки, знищуючи її разом з вірусами. Виробники знають про це і намагаються пом'якшити удар, збагачуючи склад антисептика гліцерином, соком алое, маслами і вітамінами. Але це не допомагає — так, при нанесенні на ушкоджену ділянку шкіри, ви відчуваєте печіння, тому що спирт все одно негативно впливає на шкіру. Нерідко трапляються випадки, коли такі гелі провокують алергічний чи атопічний дерматит. Якщо є можливість помити руки з милом, то краще скористатися таким очищенням рук від бактерій, вірусів і грибків. Або використовувати засоби з природними антисептиками, як от доприкладу олія гвоздики. Головний мінус санітайзерів полягає в тому, що вони сильно сушать шкіру рук.


Рекомендації по догляду за шкірою рук.

  • Будь-яку домашню роботу необхідно виконувати тільки в гумових рукавичках.
  • При виході на вулицю в холод, мороз чи вітер потрібно одягнути рукавички.
  • Мити руки теплою водою і з безпечними, зволожуючими миючими засобами.
  • Регулярно кремами зволожуйте і живіть шкіру рук. Бажано після кожного миття рук, обов'язково вранці та ввечері.
  • Також не забувайте про зволоження і легкий масаж для зони кутикули.
  • Двічі на тиждень проводьте пілінг рук. Можна використовувати ензимний пілінг.
  • Мінімізувати використання спиртових антисептиків.
  • Дотримуватися норми добового споживання чистої питної води.
  • Стежити за правильним і повноцінним харчуванням.

Засоби по догляду за шкірою рук від LiLYT

Зволожуючий крем для рук
Захисний крем для рук
Масло для шкіри рук